Ağız ve Dudak Piercingi

Ağız ve Dudak Piercingi

Ağzımız ve dudaklarımız hassas olduğu için, bir bardağı iki farklı kişi kullandığında dahi ağzımızda yaralara yol açıyor fakat piercing, hem mikrop ağızda ise ağızda durmasına ve yayılmasına, değilse metal etken olduğu için kendine çekme özelliği barındırıyor. Bu nedenler piercing bakımı, gargara veya fırçalama ile temizliği yapılmazsa, dudağa zarar verebilir.

Ağız içine takılan piercingler uzun süreli rahatsızlık verebilir. Kişi piercingin diş ve diş eti dokularına vereceği zararları bilmeden yaptırıp bu zararları ancak başına geldiğinde görüp yaşamaktadır. Bu nedenle piercingin dişe ve diş etine vereceği zararı tam olarak bilmesi gerekir. Şöyle ki, piercing dile takılan piercingler yüz hareketlerinizden kaynaklı diş etinize damağınıza batabilir ve diş etinizin altında bulunan kemiğe bastırılırsa zamanla oluşacak ezilmeden dolayı diş etiniz hasar görür. Buna bağlı olarak da dişlerinizin dökülmesine kadar gidebilir. Dökülen veya kırılan diş sıcak ve soğuk temasında sızlayarak kişiye çürüklerin sebep olduğu ağrı durumunu yaşatırlar.

Dudağa takılan piercing ise konuşma esnasında ön dişlere değer; üzerine gıda artıklarının sürekli takılması ile diş ve dişetlerinde çürüme ve iltihaplanmalara neden olur. Piercingler ayrıca ağız içinde bakterilerin yuvalanmasına da zemin hazırlar. Ayrıca dudaktaki piercing diş fırçasının ön dişlerdeki hareketinin rahat olmasını engeller, diş yüzeylerinde gereksiz gıda birikintisine yol açar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir