Ameliyatsız estetiğin önemi

Ameliyatsız estetiğin önemi

Estetik alanında ameliyatsız tedaviyi mümkün kılan yeni teknolojiler tüm bu dertlerden kurtulmak isteyen kadınların imdadına yetişerek “külkedisi değişimi” etkiyle kısa sürede gençliğin ve güzelliğin geri kazanılmasını sağlıyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Pelin Taşkıran, “Ameliyatsız Estetik uygulamalarında başarının temeli, cildi, yani üzerinde çalışacağımız kumaşı, önce sağlıklı ışıltısına kavuşturmak, hasarlı yapıyı onarmak. Güzelliğe bakışta farklı bir pencere daha açmak bizim anlayışlarımızdan biri” diyor.

“Ciltte o ışıltıyı kazanan kadınlara müthiş bir özgüven geliyor. Ameliyatsız Estetik işlemlerinde güzellik kavramına farklı  bir bakışın da hakim olması gerektiğine inanıyorum. Sadece  fiziksel kusurları düzelterek güzel olmak mümkün elbette. Fakat ruhen de eksiklikleri tamamlayan dokunuşlar olmalı. Sabah aynaya baktığımızda özgüvenimizi yükselten bir yüz olmalı yansıyan. Işıltı mutlaka hakim olmalı cilde ve daha dinç, daha genç gösteren uygulamalarımızda bu ışıltıya bu nedenle  daha çok önem veriyoruz” açıklamasını yapan Taşkıran, her kadının bir “külkedisi düşü” kurduğuna inanıyor. Güzellik teknolojilerinin de bu düşü gerçek kılacak en son noktaya ulaştığını vurguluyor. 

Sarkmalara da çözüm  

Medikal estetik alanında yeni teknolojiler sayesinde artık kısa işlem ve iyileşme sürelerinde iş ve sosyal yaşamdan geri kalmadan genç ve sağlıklı kalmak mümkün.  Gözaltı morlukları, derinleşen mimik çizgileri, güneş hasarına bağlı cilt altı destek doku kayıpları, cilt sarkmaları, lekeler sağlıksız görünüme sebep olan önde gelen estetik sorunlar.  

Dr. Pelin Taşkıran şunları anlatıyor: “Tüm bu önemli, estetik sorunlara çözüm ararken  cilt tipine ve tedavi beklentisine uygun  işlem yapılıyor. Cerrahi yöntemlerden  korkanlara, özellikle ‘ameliyatsız’ tercihler arayanlara yeni teknolojiler ile güzelliğin imkanlarını zorluyoruz” Dr. Taşkıran, cilt gençleştirmede yeni bir sisteme geçildiği müjdesini veriyor ve bu uygulama hakkında şu bilgileri paylaşıyor: 

20’li yaşlarda cilt bakımı nasıl yapılmalıdır?

‘Cildin 2-3 katman altına girebiliyoruz ‘

“Altın İğne Fraksiyonel  Radyofrekans uygulaması gençliğin yeni aracı. Ameliyatsız cilt gençleştirme tedavilerinde gelinen en son fiber teknoloji. İşlemde kullanılan altın mikro iğneler, cilt altını Radyo Frekans dalgalarıyla uyarır. Hedeflenen derinliğe epidermal (yüzeysel) ısı hasarı meydana  getirmeden ulaşırlar. Bu yöntem  derinlikte yeni kolajen ve elastin üretimine sebep olur. Bu uyarılar sayesinde ciltte onarım ve yenilenme süreci başlar. Cilt, kaybettiği elastikiyet ve sıkılığı geri kazanırken yüzeyde hızla pürüzsüz ipeksi dokuya kavuşur.”

Altın İğne uygulaması ile ilk seanstan itibaren ciltteki yenilenme gözle görülür  şekilde farkediliyor. Özellikle flaş lifting ve ışıltı etkisi nedeniyle özel günlerden önce rahatlıkla uygulanabiliyor. Cilt altında yenilenme ve onarım süreci, uygulama  sonrasında  da  devam ediyor. Hedeflenen sonuca ulaşmak için gereken seans  sayısı uygulama yapılacak bölgeye ve kişinin cildinin durumuna göre değişiyor.

Nanopeptidler deri hasarlarını onarıyor

Dr. Pelin Taşkıran şu bilgileri paylaşıyor: “Medikal Estetik uygulamalarda kombinasyon tedavilerinde ama.  cilt yaşlanmasına neden olan ’oksidasyon’ ve ‘enflamasyon’ süreçlerini geriletmek, engellemektir. Oksidasyon bir tetikleme yaratarak cilt dokusunda  enflamasyon reaksiyonunu başlatır. Bu yangı ‘inflammaging’ olarak adlandırılır ve epidermal dokunun zayıflamasına, kollajen hasarına, zaman içinde elastikiyetinin ve parlaklığının kaybolmasına neden olmaktadır. Buna karşı savaşmak artık çok kolay. Kullandığımız cihaz teknolojilerinin yanısıra kişiye özel belirlenen; hyaluronik asit bazlı cildin nem tutma kapasitesini ve kolajen sentezini artırarak, içeriğindeki antioksidanlar ve nanopeptidler sayesinde deri hasarları onarılıyor. Özellikte enjeksiyonlar ciltte hızlı toparlanma, aydınlanma ve sıkılaşma etkisi sağlıyor.”

Yaşlanmayı geciktirmek mümkün

Yüz ve vücuttaki elastikiyet kaybının yaş  ilerledikçe daha  büyük sorun olduğunu, vurgulayan  Dr Pelin Taşkıran, “Artık tıpta estetik ve güzellik alanında teknoloji öyle ilerledi ki bunlar sorun olmaktan çıktı. Çağımızın her anlamda kusursuz olmak isteyen kadınının, zamanı da değerli. 
Bütün bu sisteme ‘Kül kedisi değişimi’ adını verdiklerini belirten Uzman, “Kadınlar aynı masal kahramanı Külkedisi gibi Hemen gençleşmeyi yaşamak, tedavi etkinliğini sosyal yaşamdan geri kalmadan hızla görmek istiyor. Ameliyatsız estetik teknolojisi de bu imkanı verecek düzeye geldi. Bence bu çağın kadını çok şanslı” şeklinde konuşuyor.   

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir