Astroloji nedir?

Astroloji nedir?

Astroloji nedir sorusuna doğrusu; Astroloji, gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki tesirini yorumlayan bir bilim dalıdır diyebiliriz.İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri mevcut astroloji, bilimlerin en eskisidir.

Astroloji kader değildir, herşey insanoğlunun kendi elindedir. Astroloji dönemleri inceler, fırsat alanlarını, şanslı zamanları, doğum haritanızda sizi kısıtlayan, zorlayan alanları, gecikmeleri gösterir. Sonuçta nasıl hareket edeceğiniz, neler yapacağınız hepsi sizin iradeniz içindedir. Gezegenlerin iyi açılar yaptığı şanslı dönemlerde, hiçbir şey yapmadan oturursanız bu fırsatları kaçırabilirsiniz. Aynı şekilde gezegenlerin zorlayıcı etkisinde bırakır yaptığı dönemlerde gerekli gayret ve azmi gösterirseniz tüm zorlukları aşabilir, farkında bile bulunmadığınız içinizdeki gücü ortaya çıkarabilirsiniz

Dünya var olduğundan beri insanın doğaya karşı verdiği “varoluş” cenginde kullandığı en etkili çalgılardan bir tanesi de Astroloji’dir. Astroloji ilk insanoğlunun, genelde gökyüzünden gelen naturel afetleri denetim etme çabası sonucunda ortaya çıkmış olan, bugün artık bilimsel değeri olmadığına inanılan bir “bilimdir.

Astroloji’nin temelinde sembollerle akıl yürütme ve tümevarım bulunur. öteki pek çok bilim dalıyla bağlantısı olan Astroloji yardımıyla, doğum haritasının yorumlanmasıyla insanoğlunun kişiliği, hayatı, keşfedilmemiş potansiyelleri, kökleşmiş alışkanlıkları, fiziksel problemleri, yetenekleri ve ilerleyen zamanlardaki dinamizmi çok rahat tespit edilebilir.

Sizler için sitemizde diğer pek çoklarının aksine, mümkün olan en kapsamlı çalışmalar derlenmiştir. Uzun bir edinim sürecinin ve geniş bir kaynakçanın katkılarıyla hazırlanan “Astroloji Yazıları” kendinizi tanımanızda, güçlü taraflarınızı geliştirmenizde zayıflıklarınızın üstesinden gelmenizde, daha tatminkar ilişkiler kurmanızda ve ilerletmenizde size yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir