Astrolojinin yorumları neye göre değişir?

Astrolojinin yorumları neye göre değişir?

Astroloji yorumları ya da burç yorumları doğum tarihinde ve saatinde gezegenlerin duruşlarının ve açılarının durumlarına bakılarak bu durumun yorumlanmasıdır. Burç yorumları gezegenlerin açılarına, doğum zamanınızda hangi gezegenin hangi evde olduğuna, tutulmalara nazaran değişim gösterir. Bununla beraber günlük, aylık ya da senelik olarak da burç yorumları yapılabilmektedir. Bu yorumlar genel anlamda gezegenlerin yıl içindeki hareketlerine, hangi gezegenin hangi evde olduğuna ya da ilerlemesine ve gerilemesine bağlı olarak değişebilmektedir.

Burç yorumlarında ev ne anlama gelmektedir?

Astroloji Yorumları Neye göre farklılık gösterir ? Her gezegen Zodyak ekip yıldızındaki burçlardan geçerken, burçların her birinde bulunan on iki evden birinden geçer. Bu evlerin hayatın farklı alanlarına yön verdiği düşünülür. Her ev yaşamın farklı bir alanına; örneğin ilişkiler, evlilik, çocuklar, kariyer, iş vb. Yön verir. Doğum haritasında bazı evler doluyken bazıları boş olabilir. Toplamda sekiz gezegen ile beraber güneş ve ay doğum haritasına yön verdiği için bütün evlerin dolu olmaması doğaldır. Her insanın doğum haritasında minimum bir boş evi bulunur. Bu evler astroloji yorumlarına yön veren faktörlerin başında gelmektedir.

Ay boşlukta ne anlama gelmektedir?

Ay, bir döngüsünü yirmi sekiz günde tamamlar. Her burçta yaklaşık iki buçuk gün geçiren ay, burç değiştirmeden önce önemli açılar yapar ve daha sonrasında boşlukta kalır. Boşlukta kaldığı bu süre ayın nekahet zamanlarıdır ve bu zamanlarda meydana getirilen girişimlerin başarısız olması beklenir.

Merkür gerilemesi nedir?

Astroloji yorumlarında çokça duyulan Merkür gerilemesini açıklamak gerekirse; Merkür’ün yörüngesinde dönmesini tamamladığı sürede dünyanın önünden geçmiş olmasına Merkür gerilemesi denir. Merkür dünyadan çok daha hızlı olduğu için bu tabir yılda üç dört kere kullanılmaktadır. Burç yorumlarında ise Merkür’ün gerilediği dönemde konuşma, öğrenme, pazarlık ve satma, satın alma gibi alanlarda yeni karar verilmemesinin uygun olduğu belirtilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir