Cilde de Soğuk Havalara da Faydalı

Cilde de Soğuk Havalara da Faydalı

Cilt bakım ürünlerinin bir numaralı malzemesi olan Dikenli Armut Kaktüsleri en popüler güzellik trendlerinden biri oldu bile.

Kaktüs suyunun içinde bulunan elektrolit oranı normal suya göre çok daha fazla. Dolayısıyla antioksidan etkisi yaratarak cildinize zararlı olan UV ışınlarına ciddi bir kalkan görevi görüyor.

Kaktüs dikenli bir bitki olsa da içinde bol miktarda su olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Kaktüsün çölün ortasında bile ayakta durmayı başarmasının nedeni de içinde sakladığı su miktarı. Dolayısıyla kaktüs suyu da cilde inanılmaz faydaları olan bir mucizeye dönüşüyor.

Su deposu olan kaktüs, cildi kurutan soğuk havaların da dermanı olabiliyor.
Hassas cilde sahip olanların bile kullanabileceği kaktüs suyu, aynı zamanda nemlendirici görevi de görüyor.
Antibakteriyel özelliğe sahip olan kaktüs suyu cildi yenileyerek sivilce ve akne izlerinden kurtulmanıza neden oluyor.
Cildinizde istenmeyen bir reaksiyon görürseniz bir damla kaktüs suyu ile dinlendirebilir ve yorgun görüntüyü de yok edebilirsiniz.
‘Ben dış kullanımda etkisine inanmıyorum’ diyenlerdenseniz eğer o halde kaktüs suyu içerikli içecekler tüketebilirsiniz. Bu içecekler özellikle yoğun egzersiz sonrası su kaybını dengeleyerek elektrolitleri normal seviyede tutuyor.
Günlük rutin su içme oranınıza kaktüs suyunu da eklerseniz iç ve dış nemlendirme ve dinlenme yapabilirsiniz. Kaktüs suyunu kullanmadan önce doktorunuza alerjiniz olup olmadığını danışmayı unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir