Cilde Yararlı Domates Maskesi Tarifi

Cilde Yararlı Domates Maskesi Tarifi

Evde yapılan cilt bakım maskelerinin trend hale gelmesinden sonra birbirinden farklı alternatifler tercih edilmeye başlamıştır. Doğal, organik ya da temiz içeriklere sahip olan maskeler sayesinde daha aydınlık bir cilde sahip olmak oldukça kolaydır. Doğal kolay cilt bakımı yapmak isteyenler için domates maskesi tarifini değerlendirmeleri yararlı olacaktır. Cildin renk tonunun eşitlenmesine ve sivilce görünümünün azaltılmasına destek olan domates, son dönemde bakım için epey fazla kullanılmaya başlamıştır. Domates maskesi nasıl hazırlanır? Diye soruları olanların ise organik domates ve pirinç unu temin etmeleri gerekmektedir.

Cilt Lekelerinin Giderilmesinde Etkili 

Domates maskesi, yukarıda belirtilenler dışında cilt lekelerinin giderilmesinde etkilidir. Güneş ya da genetik sebeplerden ötürü leke sorunu yaşayanlar, düzenli domates maskesi yaparak problemlerinden kurtulabilirler.

Ünlülerin güzellik sırları arasında da bulunan domates maskesi, doğal ürünlerden oluşturulduğu için cilt açısından zararlı bir etkisi yoktur. Maskenin etkili olabilmesi adına düzenli bir şekilde kullanım sağlamakta fayda vardır. Domates ve pirinç unu karıştırıldıktan sonra en az 15 dakika ciltte bekletilmesi ile birlikte maske etkisini gösterir. Hassas cilde sahip olanların uygulamadan önce küçük bir noktada test etmelerinde yarar vardır. Yağlı cilt sorunu olanlar içinde domates maskesi arındırıcı bir etki yapar.

Akşam uygulamak gerekir: Maskenin etkisini arttırabilmesi adına akşam uygulanması önemlidir. Bu nedenle haftada en az 2 ya da 3 gece domates maskesi yapmakta fayda vadır. Cilt bakımının önemi her geçen gün biraz daha arttığı için bu tür doğal maskelerden yararlanmak faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir