Cilt saatinizi geriye çevirmek istemez misiniz?

Cilt saatinizi geriye çevirmek istemez misiniz?

Aslabirimizin elinde sihirli bir değnek yok doğal ama yaşlanmayı yavaşlatmak günümüz teknolojisinde mümkün olabiliyor. İşte son günlerde tercih edilen iki uygulama…

 

Cilt sıkılaşıyor ve yenileniyor; Cilt gençleştirmenin önemi son yıllarda daha çok anlaşıldı ve bu konudaki çalışmalar hız kazandı. Son yeniliklerden biri ise PB enzimatik serum uygulaması. Uzm. Dr. A. Demet Aşkın, bu sistem sayesinde dokularda yeni kolajen üretilmesinin sağlandığını belirtiyor. Bu işlemin High, Medium ve Low olmak üzere üç formu var.

PB HIGH: Her tür yara izi, skar dokusu, yanık dokusu, selülit, çatlak gibi dirençli fibröz dokularda, 40 yaş üstündeki ciltlerin kırışıklık ve sarkma problemlerında, cilt yenilenmesi ve sıkılaşması amacıyla uygulanabiliyor.

PB MEDIUM: Gıdıda, çene süreklilığının, şakak bütünlüğünün bozulmuş olduğu yağlı ciltlerde, çene kontürünü düzeltmek için veya alt yüzü incelterek şekil vermek için kullanılıyor. Sarkmayı arttıran yağ ağırlığı azaltılırken aynı zamanda cildin sıkılaşması hedefleniyor. Kollar, bacaklar, karın, kalça, bel gibi lokal yağ birikimi olan vücudun tüm bölgelerinde daralma ve cildi yenilemek amacıyla kullanılıyor.

PB LOW: Ciltteki ödemi çözüyor. Göz altı torbalarının tedavisinde, 40 yaş altındaki cildi sıkılaştırmak amacıyla tüm vücut bölgesine uygulanıyor. Uygulama mezolift, mezoterapi yöntemiyle enjeksiyonla veya kanül kullanılarak yapılıyor. Soruna gore tek seans veya birkaç seans olarak 18 yaş üzeri hanım ve adam her insana uygulanabiliyor.

Kolajen üretimini arttırıyor

 

Derinin temel bileşenleri olan kolajen ve elastin yaş arttıkça azalıyor. Cilt sarkıyor, kırışıyor, hacmini ve sıkılığını kaybediyor. Naturel neticelar veren teknikler artık daha sık tercih ediliyor. Mint Lift de, organik sonuçlar yaratan düz veya kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak meydana getirilen bir germe tekniği. Yüz dokularını kaldırmak ve kolajen üretimini artırmak için emilebilir dikiş malzemesi olan FDA onaylı ipliklerle yapılıyor. Dr. Nejat Can, bu tekniğin hem de Fransız askısı, kontür lifti yahut örümcek ağı estetiği olarak da bilindiğini söylüyor. Bu işlem elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri eski pozisyonuna getirmek için kullanılıyor. Çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için uygun. Hem erkeklere bununla birlikte kadınlara uygulanabilen iple germe işlemi çoğu zaman 35 ila 60 yaş arası, daha genç görünmek isteyen sadece yüzünde çok ciddi esneklik kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan kişilere uygulanıyor. İşlemin asıl amacı sarkan dokuları kaldırmak olsa da kolajen üretimini de tetikliyor. Ciltteki kıvrımları yumuşatıp çene çizgisini sıkılaştırarak yüzün genel gençliğini iyileştirmeye yardımcı oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir