Erkek Saç Bakımı Püf Noktaları

Erkek Saç Bakımı Püf Noktaları

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır, Püf Noktaları nelerdir?

Erkekler hanımlara göre şampuan seçimi mevzusunda daha şanslılar çünkü piyasadaki çoğu şampuan, erkek saç bakımı ve temizliği için uygundur. Saç kuruluğu erkeklerde pek yaşanmaz. Genelde saçları yağlı olmaya eğilimli olsa da, çoğunlukla kısa kesim olduğundan her gün yıkanmaya uygundur ve uygun gündelik maske kullanımıyla yağlanma problemi kolaylıkla kontrol altına alınabilir.
Erkekler çoğunlukla şekillendirici ürünler kullandıklarından, saçlarında görülen en büyük problem kepeklenmedir. Bu probleminin önüne geçilmesinin en basit yolu ise, saçlarını her günün sonunda şampuan kullanarak kimyasal maddelerden arındırmalarıdır.
Eğer saçlarınıza marketlerden satın aldığınız ürünü briyantin yada jöleler sürerseniz, saçlarınıza hakkaten kimyasal bir işlem yapmış ve kepeklenme veya dökülme problemlerini tetiklemiş olmuş olursunuz. Eğer saçlarınızda kalıntı bırakan, saçlarınızı dilediğiniz benzer biçimde şekillendiremeyen, saçınızdan çıkarken saçlarınızı da götüren, şekil vermeye çalışırken besleyip güçlendirmeyen ürünler kullanmak istemiyorsanız, alışverişinizi hakikaten saçlarınızı düşünerek yapmanızda yarar olacaktır. Naturel görünümlü, hacimli, bakımlı saçlar için şekillendirici ürün araştırmanızı iyi yapmalısınız.

Erkekler saçlarını genellikle kısa kullandıkları için, şampuan kullanımına dikkat etmelerinde fayda olacaktır. Şampuanı direkt saça değil, iki avuca dökmek ve ardından saça yürütmek daha sağlıklı olacaktır. Eğer şampuanınızı doğrudan saçlarınıza uygularsanız, kısa saçlı olmanızın da etkisiyle, şampuanınız tek bir bölgede birikecek ve saç diplerinizde tortulanma yaratacaktır. Bu durum saç deriniz ve kıl kökleriniz için çok sakıncalıdır.
Siz de saçlarınız dökülüyor diye kazıtanlardan mısınız? Bu kazıtma işlemi sonucunda saçlarınızın daha gür çıkacağını mı düşünüyorsunuz? Özellikle son yıllarda daha sık görülen bu saç kazıtma yöntemi, eğer dökülmelere engel olmak veya gür saçlara haiz olmak için yapılmış olduysa, doğru bir yöntem değildir. Saç kazıtmanın, saçların gürleşmesinde yahut dökülmelerin önlenmesinde sanıldığı benzer biçimde bir etkisi yoktur. Saç dökülmesi problemi yaşıyor ve bunun önüne geçmek istiyorsanız, yapabileceğiniz en doğru hareket saç serum ve tonik seçeneklerinden yararlanmak olacaktır. Naturel içerikli serum ve tonikler, saç köklerinizin kuvvetlenmesini ve gürleşmesini sağlayabilir. Bu olasılık, kazıtarak elde edilecek ihtimalden çok daha yüksektir.

S
Eğer saçlarını uzun kullanmak isteyen beylerdenseniz, saçlarınızı 2 ayda bir uçlardan kestirmeli ve yenilenmelerine olanak tanımalısınız. Erkeklerin saçları, kadınların saçlarına kıyasla daha çok oksijene ihtiyaç duyar. Wax, sprey benzer biçimde ürünler kullanıyorsanız 2 ayda bir 2-3 santimetre. Kadar kestirilmesi, saçların canlılığı açısından son aşama doğru bir hamle olacaktır.
Erkekler de, tıpkı kadınlara benzer biçimde, saç derisi ve saçın tümüne Hindistan cevizi sütü yada aloe vera ile bakım uygulayabilirler. Masaj yapılarak uygulanan bu naturel maskeler, saçlarda yarım saat kalır ve derhal ardından durulanırsa, bir de tertipli halde haftada 2-3 kere tekrarlanırsa, faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir