Ev Yapımı Aloe Vera Sabunu

Ev Yapımı Aloe Vera Sabunu

“Aloe veranın cilde olan yararlarını bilmeyeniniz yoktur. Artık evlerimizde bile bulunan bu bitki günlük yaşantımızda bize çok faydalı. Cildimizi yatıştırma ve temizleme konusunda çok etkili olan aloe verayı her vakit yanınızda taşıyabilmeniz için aloe vera sabunu tarifini deneyebilirsiniz. ”
Aloe vera sabunu ne işe yarar?

Aloe vera ciltte oluşan çoğu sorunla başa çıkabilmeniz için oldukca etkilidir. Cildinizde oluşan güneş yakınlarının tedavi etmek, yaşlanmayı engellemek ve cildinizdeki yağ oranını dengelemek aloe veranın en önemli faydalarındandır. Bunların yanı sıra aloe vera cildinizi nemlendirdiği için makyaj yapmadan önce kullandığınızda baz tesiri yaratacaktır. Ayrıca oldukca etkili bir makyaj temizleme ürünüdür.

Duş aldığınızda saçınızda uygulamanız saçınızda oluşan kepek problemini de ortadan kaldıracaktır. Bu yüzden aloe veranın daha uzun ömürlü bir kullanımı olması için aloe vera sabununu denemelisiniz. Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu sabun cildinize çok iyi gelecek.

Aloe vera sabunu nasıl yapılır?

Malzemeler:

500 gr kastil sabunu

2-3 yemek kaşığı aloe vera jeli

4-5 damla uçucu yağ (dilediğiniz herhangi biri olabilir)

Hazırlanışı:

Kastil sabunu mikrodalga fırında yahut sıcak suyun içine koyduğunuz bir kapta eritin. İçerisine aloe vera jelini ekleyin ve jelin iyice erimesi için karıştırın. Ardından seçtiğiniz uçucu yağları karışıma ilave edin ve karıştırmaya devam edin. Kalıba dökün ve 24 saat boyunca kurumasını bekleyin. Sabunu serin ve kuru bir yerde saklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir