Güzel Bir Cilt İstiyorsan

Güzel Bir Cilt İstiyorsan

Bakım yapmak için saatlerce güzellik salonunda kalmak size göre değilse, sadece beş dakikanızı alacak minik tüyolarla her daim bakımlı ve güzel görünebilirsiniz. İlk adımı sabah atalım..

Kalkar kalkmaz yüzünüzü sudan geçirin.

Neden? Gece siz uyurken ölü cilt hücreleri başınızı koyduğunuz o yastıkta birikiyor ve gece süresince yeniden yüzünüze geçebiliyor. Dolayısıyla sabahları kalkar kalkmaz yüz yıkamak çok önemli. Sabah yüzünüzü yıkamanız yalnız temizliğine yardımcı olmuyor, hem de cildinizi nemlendirici ve makyaj için de hazır hale getiriyor. Hatta üstüne bir tonik kullanmayı da ihmal etmeyin. Tonik kullanımı, cildinizin pH seviyelerini sıfırlayarak, gün boyu karşılaşacağınız tahriş edicilere tepki verme olasılığını azaltıyor.

 

Sizi tüm gün taşıyabilecek bir yüze hazırlık yapın.

Sabahları kahve tadı yapmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz fakat birazcık limon takviyesi yapın. Bir bardak ılık (sıcak da olabilir) suyun içine limon sıkın ve için. Böylece karaciğeriniz harekete geçip, toksinleri atmaya başlıyor. Cildinizden toksinleri atarken korunmanıza fazladan önem vermelisiniz. 15’ten aşağı olmamak kaydıyla SPF’li bir nemlendirici uygulayın. İçerisine de extra detoks etkisi icra eden serumlar ekleyebilirsiniz. Cildi hazırladıktan sonra makyajınızın da sizi yarı yolda bırakmaması için bir sabitleyici kullanabilirsiniz.

 

Öğle molasında yüzünüze ışıltı katacak şeyler yiyin

Öğlen yemeğini, yüzünüze biraz parıltı katabileceğiniz güzel bir mola olarak düşünün. Dermatolog Dr. Murad, su içeren besinlerin C, E ve K vitamininden varlıklı olanlarını tercih etmenizi öneriyor. Dolayısıyla tabağınıza turunçgiller, çilek, fıstık, tam tahıllı ve lifli gıdaları eklemelisiniz. Bu arada bol bolca su içmeyi unutmayın. Cildin nem seviyesi öğle saatlerine kadar düşmüş oluyor. Çantanızda her an size rutubet sağlayacak bir yüz spreyi barındırmanız faydanıza.

 

Öğleden sonraki çöküş sizi etkilemesin

Saat 16.00’dan sonra aynaya bakıp da “Ay ne vakit bu hale geldim, kimse de uyarmadı…” dediğiniz olmuştur ne olursa olsun… ürkü olmanıza gerek yok, bu hemen herkesin başına geliyor. Parlak bir ruj sürmek sizi saniyeler içinde canlandıracak. Hatta modunuzun da yükselmesini istiyorsanız sevdiğiniz parfümden bir-iki fıs sıkın.

 

Makyajınızı süre kaybetmeden paklayın

Bahane bulmamanız ihtiyaç duyulan en önemli konulardan biri bu. Eve döndüğünüzde vakit kaybetmeden makyajınızı temizlemelisiniz. Düzenli yaptığınız süre siyah noktaların, kızarıklıkların ve lekelerin oluşumunda azalma fark edebilirsiniz. Önce makyaj temizleyici bir yağ ile temizleyin, ardından temizleyici bir misel su veya tonikle üstünden geçin. Vazife tamam!

 

Size özel banyo seansını atlamayın

Uzun uzun banyo hazzı yapmak cildinize iyi gelebiliyor. Doğal içerisinde durduğunuz suyun çok sıcak olmaması gerekiyor. 32-35° C’de ılık bir banyo yapmak, hem gözenekleri açıyor bununla birlikte toksinleri terle atmanıza yardımcı oluyor. Hazır gözenekler açılmışken yüz maskesi uygularsanız cilt temizliğinde bir üst seviyeye ulaşabilirsiniz. Son olarak zihninizi sakinleştirmek ve vücudunuzu yatıştırmak için suya birkaç uçucu yağ eklemeyi ihmal etmeyin.

 

Siz uyusanız da güzellik perileri uyumuyor

Arı şeklinde sıkı çalışan güzellik ürünlerini seviyoruz. Böylece siz uyusanız dahi onlar sizin yerinize bakım meydana getirmeye devam ediyor. Siz mışıl mışıl uyurken cildinize gençlik ve tazelik katacak serumlardan birini uygulayın. Tıpkı yüz serumları gibi saçlar için de çalışan güzellik ajanları var. Akşam yatarken saçlara sürüyorsunuz ve sabah uyandığınızda sizi daha sağlıklı ve bakımlı saçlar bekliyor. Ne kadar basit değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir