Karşı cinsi 7 saniyede etkileyin

Karşı cinsi 7 saniyede etkileyin

Karşı cinsi 7 saniyede etkilemeye ne dersiniz? Yeni tanıştığınız biriyle buluşacağınız ilk gün gergin ve heyecanlı olabilirsiniz. Ancak verdiğimiz ipuçları ile bunları aşabilirsiniz. Karşı cinste büyük etkiler bırakmak ve kısa sürede onu etkilemek isteyebilirsiniz ve karşı cins hakkında  olumlu düşünüp düşünmediğinize karar vermeniz yanlzıca 7 saniye sürer. Bu ilk 7 saniyeyi doğru kullanmanız çok önemlidir. Biz de sizin için 7 saniyede karşı cinsi hızlıca etkileyecek tüyolar paylaştık. 

Göz teması kurun

Karşınızdaki kişiyi hemen etkilemek istiyorsanız, onunla göz teması kurmaktan çekinmeyin. Göz teması, sosyal özgüvenin, açıklığın ve dürüstlüğün evrensel göstergesidir. İletişim anında çok fazla konuşmak yerine, karşınızdakinin gözlerinin içine bakmak, hoşlanılabilirliğinizi arttıracaktır.

Gülümseyin

İlk defa ya da ikinci defa da buluşsanız her buluşmanızı gülümseme ile taçlandırın. Unutmayın; insanlar; diğer insanları, kendilerini nasıl hissettirdiklerine gösre hatırlarlar. Gülümseme, endorfin salgılanmasını sağladığından, insanların zihninde olumlu olarak kalacaktır. 

Eski sevgilinizle yeniden barışmak iyi bir fikir mi?

Sohbete başlamadan “merhaba” demeyi unutmayın

Çoğu buluşmalarda, göz ardı edilen selamlaşma, buluşmanın en önemli noktalarından biridir. Karşınızdaki kişiyle samimiyetinizi sorgulayacak şekilde, selamlaşmadan sohbete başlamak yerine, basit bir şekilde ‘merhaba’ ile sohbete başlayabilirsiniz. 

Açık sözlü olun

Tanıştığınız kişiye 7 saniyede birçok sinyal gönderebilirsiniz. Bu nedenle karşınızdaki kişinin, açık sözlü ve güvenilir olduğunuza ikna etmeye çalışın. Vücut dilinizi, rahat olacak şekilde kullanın. 

Onu dinlediğinizi fiziksel olarak belli edin

İlk buluşma da vücut dili oldukça önemlidir. İlk izlenimler karşı tarafta inanılmaz etkiler bırakabilir. Karşınızdaki kişi size bir konu hakkında konuştuğu zaman, ona doğru çok hafif bir şekilde eğilerek karşınızdaki kişiye olan ilginizi belli edin. 

Pozitif yanlarınızı gösterin

Karşınızdaki kişi sizin şikayetleriniz yerine, olumlu yönlerinizi merak eder. Unutmayın, karşınızdaki kişi şikayetlerinizi değil, sizi hatırlayacaktır. 

Sürekli kendinizden bahsetmeyin 

Yeni tanıştığımız kişiyle buluşacağımız gün çok gergin olabilir. Gerginken yaptığımız klasik hatalardan biri de, sürekli kendimiz hakkında konuşmaktır. Ancak bu durumu çözmenin ve 7 saniyede karşı tarafı etkilemenin en iyi yolu, karşınızdaki kişiye gerçek bir ilgi duymaktır; düşünceli sorular sorun ve aktif bir şekilde onu dinleyin. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir