Kömür Peelingi

Kömür Peelingi
Kömür peelingi son zamanlarda özellikle kadınlar tarafından oldukça merak ediliyor. Ancak kömürlü peelinge direk kömür madeni alınıp cilde uygulanmıyor. Kömürlü peeling çeşitli bileşenlerle karıştırıldığında cilt için oldukça faydalı bir maske haline geliyor.

Kömürlü peeling aynı zamanda her gün kullanılan bir maske türü veya peeling yöntemi değildir. Cilt tipine göre haftada bir veya 2 gün kullanılması önerilir. Kömürlü peeling kullanma talimatı yağlı ciltlerde haftada 2 gün, karma ciltlerde ise sadece haftada 1 gün uygulanmalıdır.

Kömürlü peeling cildimize ne gibi faydalar sağlar?

Normal cilt tipleri için kömürlü peeling
Kömürü önemli bir bileşen olarak kullanan bir çok kozmetik firması ve güzellik merkezi vardır. Ancak kömürün kozmetik alanlarda kullanılmasının veya farklı makyaj ürünlerinin kömür ile ilişkisi tam olarak bilinmiyor.

Kömürün diğer bileşenlerden farklı olarak şaşırtıcı bir özelliği bulunmaktadır. Kömürlü peeling, cilt yağ dengesini kontrol altına alabilir. Ciltte bulunan yabancı maddelerin kısa süre içerisinde cildinizden atılmasını sağlayarak gözeneklerin temizlenmesini sağlar.
Böylece özellikle normal cilt tipine sahip olanların cildini derinlemesine temizlemeye yardımcı olmaktadır.

Yağlı cilt tipleri için uygundur

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz cildinizde sürekli meydana gelen yağlanmayı kömürlü peeling ile azaltabilirsiniz. Kömürlü peeling cildinizdeki aşırı yağdan kurtulmanızı sağlarken, cildinizin yağ dengesini korumasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle daha dinç ve parlak cilt tipine kavuşmuş olursunuz.

Büyüyen gözenekleri küçültür

Kirli ve tıkanmış gözenekler zamanlar gözeneklerinizin büyümesine neden olabilir. Gözeneklerinizin küçülmesini sağlamak için kömürlü peeling ten yardım alabilir. Gözeneklerinizin küçülmesini sağlayabilirsiniz.

Akneli ciltler

Akneli ciltlerde birçok ilaç ve tedavi yöntemi kullanılır. Ancak kömürlü peeling cilt üzerinde biriken toksinleri temizleyerek, cildinizin kısa süre içerisinde akneden kurtulmasını sağlar. Aynı zamanda kömürlü peeling, akne izlerini de azaltamaya yardımcı olmaktadır.

Cildinizde zımpara görevi görür

Cildi sakinleştirici ve ölü derileri arındırıcı etkisi olan kömürlü peeling, ölü derilerden ve siyah noktalardan arındırarak cildinizi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olmaktadır.
Normal cilde sahip olanlar siyah noktalarından kurtulmak için haftada 1 defa kömürlü peelingi uygulayabilirler.

Yaşlanma belirtilerini azaltır

Birçok kişinin karşılaştığı problemler arasında cilt kırışıklığı problemi yer alır. Özellikle 30 yaş sonrasında cildin belirli bölgelerinde ince çizgiler kendini göstermeye başlar.
Kömrülü peeling cildinizdeki deformasyonu engelleyerek, cildinizdeki ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur

Akne lekeleri, güneş lekeleri gibi cildinizde meydana gelen problemleri kömürlü peeling yöntemiyle en aza indirebilirsiniz. Güneş ışığı, soğuk hava, hava kirliliğinin yaratmış olduğu cilt lekelenmesini kömürlü peeling ile azaltabilirsiniz.

Tüm cilt tipleri için uygundur

Kömürlü peeling yöntemi tüm cilt tipleri için uygundur. Çnkü cildi besler, nemlendirir aynı zamanda da kuru cilde sahip olanların da cildini tozdan ve tıkanmış gözeneklerden arındırır.
Ancak kızarık ve hassas cilt tipine sahip olanların bir uzmana danışarak kullanmaları tavsiye edilir.

Evde kömürlü peeling( kömür maskesi ) nasıl yapılır?

Evinizde de kömürlü peelingi kolayca hazırlayabilirsiniz. Bunun için sizlere kömürlü peeling yapabileceğiniz iki ayrı tariften bahsedeceğiz.
İşte evde hazırlayabileceğiniz kömürlü peeling tarifi

Tarif 1:
Malzemeler

– 2 adet aktif kömür kapsülü
– 2 yemek kaşığı benotit kili
– aldığı miktarda su

Nasıl yapılır?

Kömür kapsülünü açın ve bir kasenin içerisine boşaltın. Malzemeleri eşit bir şekilde kaseye boşaltıp macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karışımı göz ve dudak bölgenize gelmeyecek şekilde yüzünüze uygulayın. 5 dk boyunca yüzünüzü kömürlü peeling ile ovduktan sonra yüzünüzü kurulayın. Nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Tarif 2:

Malzemeler

– Aktif kömür tozu
– Gül suyu .
– Aloe Vera jeli.
– Birkaç damla çay ağacı yağı.

Nasıl uygulanır?

Çay ağacı yağı hariç bütün malzemeleri karıştırın, çünkü çay ayağı yağı isteğe bağlı bir bileşen olup az miktarda kullanılmalıdır. Fazla miktarda kullanılan çay ağacı yağı cildinize zarar verebilir. Malzemeler kısmında miktar vermemenizin nedeni de karışımı macun kıvamında ayarlamanız gerektiğindendir.

Bileşenleri 1 çorba kaşığı su ile birleştirip yüzünüze uygulayabilirsiniz. Karışımı yüzünüze uygulayın. Yüzünüz kuruduktan sonra karışımı yıkayabilirsiniz.
Nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir