Mayo izinden çabuk kurtulmanın 5 yolu

Mayo izinden çabuk kurtulmanın 5 yolu

Güneş koruyucu kullanmak konusunda çok titiz davrandınız. Sahilde olduğunuz süre süresince da her yerinizi eşit bir halde yakmak için fazlaca büyük bir çaba gösterdiniz. Sadece bikininiz cildinizde kalıcı bir tasarım bıraktı. Meraklanmayın, bu izden kurtulmanın bir kaç rahat yolu var.

 

Fırçalayın
İlk yapmanız gereken şey cildin üst katmanından kurtulmaktır. Bunun için cildin üst katmanını kaldıracak bir fırçalama işlemine başlayabilirsiniz. Eğer yanıklarınız varsa bunun için bir kaç gün beklemeniz doğru olacaktır.

 

Limon suyu karışımı
Limon suyu organik bir eksfoliyaldir ancak daha tercih edilebilirdir çünkü sert bir ovma gerektirmez. (yalnız bal ile asitliği seyreltmeye ve cildinizin yanmamasına dikkat edin). Karışımı bronzlaşan hatlarınızda 25 dakika beklemeye alın, sonrasında durulayın.

 

Salatalık dilimleri
Sık sık salatalıklarını insanoğluın gaslınde görmenizin bir nedeni vardır. Çünkü salatalık su içeriği ve C vitamini açısından naturel olarak yüksektir. Bundan dolayı ten rengini değiştirmede önemli bir faktördür ve cildi beslerler. Gerekirse birkaç ince dilim kullanın veya bir püre haline getirin ve etkilenen alana 20 dakika süresince uygulayın.

 

Patates
Patatesler çok su tutar ve bu yüzden güneş yanıklarını iyileştirmek için kullanılır. Bronzluk çizgisinden daha fazla kırmızı yanık çizgisine mi sahipsini? Patatesleri ince parçalar halinde kesin ve 15 dakika bu çizgide bekletin.

 

Bronzlaştırıcı
Yukarıdakilerin hiçbiri tam olarak işe yaramazsa bir makyaj fırçası ile çizgilerinizi bir miktar bronzlaştırıcıyla boyayın. Bir gecede bırakın ve sonra sert kenarları yumuşatmak için hafif bir eksfoliye edici ( limon suyu) kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir