Mutsuz bir ilişkinin nedenleri

Mutsuz bir ilişkinin nedenleri

Çok mutluymuş gibi görünen çiftler acaba gerçekten öyleler mi? Bir çifti, mutsuz yapan şeylerin ne olduğunuz merak ediyor musunuz? Mutsuz bir ilişkinin birçok nedeni vardır. İşte mutsuz bir ilişkinin nedenlerini sizin için paylaştık.
Mutsuz bir ilişkinin nedenleri

İlişkilerini öncelik haline getirmezler

Bu durum özellikle evlilik döneminde daha çok görülebilir. “Kendini özel hissetmesi için bir şey yapmama gerek yok. Evliyiz biz. Özel olduğunu zaten biliyor.” Bu tarz bir cümle kesinlikle yanlıştır. Sağlıksız çiftler genelde bu şekilde davranırlar. İlişkiniz, önceliğiniz olarak kalmalıdır.

Mutsuz bir ilişkinin nedenleri

Birbirlerini dinlemezler 

İlişkilerde görülen en büyük problemlerden biri de çiftlerin birbirlerini dinlememesidir. Sürekli bir mücadele yaşayan çiftler, genelde çözüm odaklı zihin yapısından uzaklaşmıştır ve çoğu zaman birbirlerine karşı savunma modundadır.  Dinlemek, birçok insan için mücadele gerektiren bir davranış haline gelmiştir. Birçok çiftte, iletişim bir tür savaş meydanına dönüştüğünden, iletişim, kişinin partneri için yapmayı isteyeceği son şey artık.

Mutsuz bir ilişkinin nedenleri

Ailelerin ilişkiye dahil olması 

Aile dinamikleri, ilişkide önemli bir faktördür. Ailenizin ilişkinize ne denli dahil olacağına ya da ailenizin hayatında ne kadar aktif kalmak istediğinize dair beklentilerinizi konuşmadıysanız, bu durum, uyuşmazlıklara, öfkeye ve sonrasında hayal kırıklıklarına sebep olabilir.

Mutsuz bir ilişkinin nedenleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir