Popo dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?

Popo dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?

PembeNar Özel

Yaşlanma, kalıtımsal faktörler veya dramatik kilo kaybı sonrası kalçada (popo-gluteal bölge) aşırı deri ve yağ birikimi meydana gelir. Kalça estetiği ile kalçaların daha sıkı, diri ve dik görünmesi sağlanır. Sadece cerrahi olarak ve liposuction ile cilt ve yağ çıkarma işleminden oluşan bu yöntem, yağ transferi veya protez kullanarak popoya hacim sağlayan “Brezilya tipi popo kaldırma ameliyatı” ile karıştırılmamalıdır.
 
Pop dikleştirme ameliyatına uygun adaylar kimlerdir?

-Kalçanızda gevşeklik, ciltte sarkma ve fazladan yağ dokunuz varsa
 -İdeal kilonuza yakın olup ancak son zamanlarda dramatik kilo kaybı yaşadıysanız
 -Fazla deri ve yağ dokusu size rahatsızlık veriyorsa veya hareket etmenize engel oluyorsa, popo dikleştirme ameliyatı için uygun aday olabilirsiniz.
 
Pop dikleştirme ameliyatı ameliyat ne kadar sürer?

Popo dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Genellikle 3-6 saat sürer. Ameliyat sonrası içerde birikebilecek sıvıları dışarı atmak için güvenlik tedbiri olarak dren dediğimiz plastik küçük tüpler yerleştirilir. Drenler 1-2 gün sonra çekilir. Hasta bir gece hastanede misafir edilir.  2-3 hafta içerisinde hasta normal hayatına döner. Tam iyileşme ve şeklin oturması birkaç ay daha sürebilir.
 
Pop dikleştirme ameliyatı kalıcı iz bırakır mı?

Genel anlamda her cerrahi girişimde olduğu gibi, uygulanan yönteme göre popo üst oluğunda veya poponun alt taraf oluğuna gizlenen belli belirsiz bir iz olur. Uygun iz bakımı ile bu izler hastayı rahatsız edecek düzeyde olmaz.
 
Pop dikleştirme ameliyatı sonuçları kalıcı mıdır?

Popo dikleştirme ameliyatının sonuçları yüz güldürücü olup kalıcılığını uzun süre korur. Birçok ameliyatta olduğu gibi, yaşanan kilo dalgalanmaları, hamilelik ve yaşlanma gibi etkenler vücudunuza dolayısıyla popo kaldırma ameliyatınızın sonuçlarına da etki edecektir. Eğer sağlıklı bir yaşam sürdürür ve sık sık kilo alıp vermelerden kaçınırsanız uzun bir süre ameliyatınızın sağlayacağı güzel şekilli bir poponun tadını çıkarabilirsiniz. 
                                

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir