Sağlıklı yaşam için ne yapmalıyız?

Sağlıklı yaşam için ne yapmalıyız?

Sağlıklı yaşam için yapılması gerekenler;

Düzenli uyuyun
Sağlıklı bir yaşam için averaj 7-8 saat uyumalısınız çünkü bağışıklık sisteminizin dinlenmeye ihtiyacı var. Uzmanlar alarm kurmadan kalkmanızı tavsiye ediyor. Böylece vücut saatinizi de alıştırmış olacaksınız.

Stresle başa çıkabilmeyi öğrenin
hayatınızda sizi strese sokacak ne var ise bunları kafanızda basite indirgemeye çalışın. En basitinden bugün bir toplantınız var ise bu toplantıyı gözünüzde büyütmeyin hatta kimi zaman bu tarz durumları küçümsemenin bile stresi azalttığı öne sürülüyor.

Sigara ve alkolden uzak durun
Çok klişe gelse bile sigara ve alkol ciddi anlamda sizin düşmanınız. Her ne kadar sağlıklı beslenseniz bile eğer sigara alışkanlığınız var ise kendi kendinize zarar vermiş olur ve yediğiniz tüm sağlıklı besinleri asla saymış olursunuz.

Bolca su için
Aklınıza her ulaştığında su için. Sürekli su içmek hem cildinizi gençleştirecek hem de toksinleri atmanıza katkı sağlayacaktır.

Temizliğe önem verin
Kişisel eşyalarınızı temiz tutun, ellerinizi olabildiğince yıkayın mikroplardan arındırın. Evinizi temiz tutun haftada en az bir kere toz alın süpürün ve silin.

Tabiat yürüyüşleri yapın
Temiz bir hava kadar güzel bir şey olması imkansız. Gündelik koşuşturmaların yanında olabildiğince doğa yürüyüşlerine vakit ayırın böylelikle kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Her meyveyi ve sebzeyi mevsiminde tüketin
Mevsiminde olmadığı biçimde yetiştirilen her türlü meyve ve sebzeden uzak durun. Çileği ilkbahardan yaz mevsimine doğru, portakalı ise kış mevsimlerinde olmazsa olmaz meyve haline getirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir