Sevgilinizle birlikte yaşayacağınız basit konular

Sevgilinizle birlikte yaşayacağınız basit konular

Bayağı şeyler için bile teşekkür Edin ruh ikiziniz bulunduğunu düşündüğünüz kişiden bir bardak su mu istediniz? Teşekkür etmeyi unutmayın. Konserve kapağını açması için yareninizden yardım mı istediniz? Teşekkür edin. Çünkü vakit geçtikçe çiftler birbirine teşekkür etmeyi unutur. Ona yiyecek yapmak, su getirmek veya dertlerini dinlemek sanki karşı tarafın zorunluluğuymuş benzer biçimde davranılmaya başlanır. Sakın ola bu hataya düşmeyin!

Zaferlerinizi kutlayın yeni bir otomobil mı aldınız, kutlayın. Evinizin badanasını kendiniz mi yapmış oldunuz, kutlayın. Yıllardır ödediğiniz kredinizi mi bitirdiniz, kutlayın! Zaferlerinizi beraber kutlayarak bu güzel anlamış olun tadını doyasıya çıkartın.

Yenilgilerinizde birlikte Ağlayın işten kovulmuş, batkı etmiş, kaza yapmış ya da herhangi kötü bir şey yaşamış olabilirsiniz. Yükü tek başınıza sırtlanmayın. Gerektiği vakit beraber ağlayabilmenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu keşfedin.

Yaşamınızdaki kişi “O” olduğu için Her vakit Minnettar olun, minnettar olun ve bunu ona hissettirin. Sevgiliniz ya da yoldaşınız “o” olduğu için teşekkür edin. Bunu yapmak için partnerinizin başına kötü bir şey gelmesine gerek yok, ihmal etmeyin!

Onu Mutlu Edecek Sürprizler Yapı size onu özel jetinizle dünyanın öteki ucuna götürün demiyorum. Montunun cebine küçük notlar yazın, çantasına en sevmiş olduğu çikolatayı koyun, onun için sıcak bir küvet hazırlayın. Ne yapacağınız yaratıcılığınıza rağmen bireyin zevklerine bağlı olarak değişecektir.

Birlikte Büyümenin Keyfini Çıkartın ilişkinizi bir bebek benzer biçimde büyütün ve beraber ne kadar yol kat ettiğinizi görerek eserinizle gurur duyun. 50 yaşındaki bir çift de birlikte büyüyebilir, 18 yaşındaki bir çift de!

Gerektiği zaman Ödün Vermeyi Bili ufak tefek zevklerinizden ödün vermenin ne kadar gerekli bulunduğunu bilmelisiniz. örneğin, sevgilinizin canı sıkkınsa dostlarınızla meydana getirdiğiniz programdan vazgeçin. Aksiyon filmlerinden nefret etseniz bile birkaç saatliğine bu ızdıraba katlanın. Kararlı olun o da sizin için bazı şeylerden ödün veriyor.

Onun Hedeflerine Ulaşabilmesi için Destek Olu karşınızdaki bireyin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olun. Hatta partneriniz hedeflerinin bilincinde olmasa bile bunu yapın. Çünkü onun başarısı sizin başarınız, onun mutluluğu sizin mutluluğunuzdur.

Bir tek Kalmayı İstemek; oldukça İnsani Bir İhtiyaçtır, Unutmayı bazen sadece kalmak isteyebilir, bunu anlayışla karşılayın. İhtiyacı olan süreyi ona verdiğinizde, size çok daha anlayışlı ve sevecen bir halde geleceğini bilin.

Partnerinizi Çabaları için Takdir Edin onu gösterdiği çabalar için takdir edin. Girişimleri başarısız da olsa onunla gurur duyduğunuzu söylemekten çekinmeyin.

Aklınızdan Geçeni Söylemekte Tereddüt Etmeyi aklınızdan geçen her şeyi onunla paylaşın. İçinizde ne kadar fazla şey biriktirirseniz, ilişkiniz o denli çok riske girecek, samimiyetiniz sorgulanacaktır.

Partnerinizin İyi Yönlerine Odaklanın; Hiç Kimse Kusursuz Değildir, Unutmayı karşınızdaki bireyin her yönden mükemmel olmadığını kabul edin ki siz de mükemmel değilsiniz. Her insanın iyi ve kötü tarafları vardır. Onun kötü olan tarafına odaklanırsanız,birey ağzıyla kuş tutsa da size yaranamaz.

Onunla Her Şeyinizi Paylaşın! Hem Aklınız aynı zamanda Kalbinizle ona Karşı şeffaf olun şeffaf olun, asla bir süre gizli saklı kapaklı işler çevirmeyin. Siz kendinizi kapatırsanız, bu süre içinde karşınızdaki kişiye yansıyacak ve belki de ilişkinizin sonunu getirecek problem olacaktır.

Sorumluluklarınızın farkında Olun, Onun Yapmasını İstemeyeceğiniz Şeyleri yapmayın uzun ve mutlu bir ilişki için empati yapmanın ne kadar önemli bulunduğunu kavramalısınız. Kendinizi her zaman onun yerine koyun. Bu şekilde ilişkiniz süresince ne yapıp ne yapmamanız icap ettiğini çok daha iyi bir halde anlayabilirsiniz.

Onun Yanındayken Tüm Benliğinizle Bunu Ona hissettirin evet, 7 gün 24 saat onun yanında olabilirsiniz. Fakat bunu bedeninizle mi, yoksa tüm benliğinizle mi icra ettiğiniz asıl olan önemli olan şeydir. Eğer gerçekten onun yanında olmak istiyorsanız, bunu düşüncelerinizle bile ona hissettirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir