Suyunuzun nereden geldiğini öğrenin

Suyunuzun nereden geldiğini öğrenin

Amerika’daki ölümlerin yüzde 40′ına kalp rahatsızlığı sebep olur. Her yıl yaklaşık olarak 1.5 milyon Amerikalı kalp krizi ya da miyokardial enfarktüs (ME) geçiriyor. Sonuç olarak 500 bini ölüyor. Bu ölümlerden çoğu semptomların ortaya çıkmasın­dan kısa bir süre sonra yani hastalar hastaneye yetiştirilmeden çok önce gerçekleşiyor.

Kaçmılabilecek bu kalp krizlerinin her biri korkunç bir tra­jedidir. Birçok insan hükümetin, doktorların, diyetisyenlerin ve hatta Amerikan Kalp Derneği’nin yanlış, yetersiz ve pratik olarak faydasız bilgilendirmeleri yüzünden yok yere ölüyor. Geleneksel rehberler kendilerini kalp krizinden korumak iste­yenler için gerçek bir koruma sağlama konusunda yetersiz kalıyor.
Eğer 40′mı aşmış bir Amerikalıysanız, damar sertliğine yakalanma oranınız yüzde 95′in üzerindedir. “Ben kalp rahat­sızlığına yakalanmam” diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama size kötü bir haberim var: Yakalanmış durumdasınız ve damar sert­liğine bağlı kalp krizinden ölme ihtimaliniz yüzde 50. Egzersiz programınızın ve düşük yağlı Amerikan diyetininin de size pek faydası olmayacak. Daha fazlasını yapmak zorundasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir