Ter Kokusu Görüntüsü Hoş Olmayan Bir Duygu Değil mi ?

Ter Kokusu Görüntüsü Hoş Olmayan Bir Duygu Değil mi ?

Gündelik hayatımızı olumsuz şekilde etkileyen ter kokusu, tüm elbiselerimize sindiğinde ve bu sorunu her gün yaşadığınızda sizi zor durumda bırakabilir. Oluşan bu ter kokusunu gidermenin hem doğal hem de medikal olarak yöntemleri bulunuyor. Hazırladığımız bu yazıda gündelik hayatınızı kötü durumda etkileyen ter kokusunu giderecek yöntemleri kolayca bulabilirsiniz.

Ter, vücudun zararlı toksinleri sıvı yardımıyla gözeneklerden dışarı atmaya denir. Metabolizmanın düzgün çalışmasını da gösteren bu olay genellikle sıcak havalarda ve stres anında ortaya çıkar. Sağlıksız beslenen ve temizliğine dikkat etmeyen kişilerde terleme kötü kokuya neden olur.

SİRKE

Vücutta terleme en çok koltuk altında meydana gelir. Sirke, koltuk altının pH dengesini düzenleyerek bakteri oluşumunu engeller. Sirkeyi ped pamuk yardımıyla banyodan sonra koltuk altınıza uygulayabilirsiniz.

BEBEK PUDRASI

Emici yapıcı etkisi ile nemli ortamdaki sıvıyı azaltır. Böylece zararlı bakterilerin oluşma ihtimalini engeller. Aynı zamanda sıcak havaların neden olduğu pişik sorununa da iyi gelir. Her gün vücudunuzu temiz bir bezle sildikten sonra bebek pudrasını terin en çok olduğu bölgeye uygulamayı yapabilirsiniz.

BİBERİYE KÜRÜ

Yarım fincan kurutulmuş biberiye yaprağı alın ve 4 bardak suya ekleyin. Kısa bir süre demleyin ve daha sonra bu suyu banyo yaparken genital bölgeleriniz dışında terleyen bölgenize kullanın. Eğer sürdüğünüzde cildiniz tahriş oluyorsa kullanmayı hemen bırakın

KABARTMA TOZU

Kabartma tozu ve limon suyu karıştırılarak yapılan bu kür, hem bakteri hem de koku oluşumunun önüne geçer. Banyo yapmadan önce, limon suyu ve kabartma tozu karıştırılarak hamurlaştırın. Bu hamurlaşmış karışımı koltuk altlarına uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekleyin. Ardından uygulama yaptığınız bölgeyi yıkayın.

LİMON KÜRÜ

Limon, antiseptik özelliği sayesinde zararlı bakterilerin oluşmasını önler. Bir adet limonu iyice sıkın ardından ped pamukla koltuk altınıza sürün, kötü kokuyu azaltmasının yanı sıra terden kararan koltuk altının rengini de düzenler. Limonu sürdükten 15 dakika sonra ılık su ile durulamayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir