Yıpranmış saçlar için doğal saç maskeleri

Yıpranmış saçlar için doğal saç maskeleri

Güzellik söz mevzusu olduğu süre hanımların en güçlü silahlarından biri de bakımlı saçlarıdır. Saçta küçük de olsa bir değişikliğe gitmek, çoğu kere mucize sonuçlara kapı açar. Kısa süre içinde onlarca defa kere yıkanan, boyanan ve işleme doğal olarak tutulan saçların zamanla yıpranması ise maalesef kaçınılmaz. Peki yıpranmış saçlar için ne tür maskeler uygulanabilir ve iyi mi bakım yapılır? Yıpranmış saçlar için organik saç bakım maskelerini sizin için araştırıp bir araya getirdik.

Yıpranmış Saçlar için naturel Saç Bakım Maskeleri
Toz, kir, yağmur, rüzgar, güneş, aşırı sıcak veya soğuk havalar. Bir hanımın nazik saç telleri her gün tüm bu dış faktörlere karşı savaşım ediyor ki saçlarda yıpranma kaçınılmaz Özellikle yaz aylarında güneşin yakıcı tesiri dayanılmaz boyutlarda. Boya, röfle, ombre, su dalgası gibi saça uygulanan kimyasal işlemler de yıpranmayı artırıyor. Stresin ve hormonların saç sağlığı üzerindeki etkilerinden de bahsedecek olursak saçların iyice sarpa sarması işten bile değil. Her neyse ki, zamanla yıpranan saçlarına evde saç bakımı icra etmek isteyenler için onlarca organik saç bakım maskesi var.

Saç Bakım Maskesi Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her kadının cildi bir başkasına bakılırsa farklılık gösterir; bu konum özellikle de saç derisi için geçerli. Bu yüzden saç bakım maskesi uygulamadan önce ne olursa olsun dikkat edilmesi gereken bazı kurallar var:

Bakım maskesi seçenekleri içinden ne olursa olsun saç tipinize uygun olanları denemelisiniz. Yağlı, kuru, karma, ince telli ve kalınca telli saçlar için farklı opsiyonlar mevcut.
Yıpranmış saçlar için maske denemesi yaparken alerji riskini her zaman göz önünde bulundurmak, önce küçük uygulamalar yapmış olup kızarıklık ve tahrişi gözlemlemek şart.
Maske uyguladıktan sonra saçlarınızı dinlendirmelisiniz. Fön, maşa benzer biçimde yıpratıcı işlemler minimum bir gün sonraya kalmalı.
Saç bakım maskesinin temiz saça uygulanması daha doğru olur.
Maskeyi durularken çok sıcak ya da çok soğuk su kullanmaktan kaçınmalısınız.
Daha iyi sonuç için istikrarlı bir şekilde iki haftada bir maske uygulamaya devam edebilirsiniz.
Olabildiğince organik ve katkısız malzemeler kullanarak bakım maskelerinin daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.
Tarifinizin içinde yağ veya sirke benzer biçimde asidik malzemeler varsa, öncelikle bunların seyreltildiğinden kesin olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir