Yükselen Akrep Burcunun Özellikleri

Yükselen Akrep Burcunun Özellikleri

Akrep Yükselen, derin, gizemleri olan ve eminlık sahibi bir kişilik yaratır. Ufukta yükselen Akrep, manyetik, esrarengiz, karizmatik ve sıradışı bir kişiliğin ortaya çıkmasında önemli role haizdir. Akreple sembolize edilen bu burç, kendini korumayı, zayıf yanlarını saklamayı ve zamanı ulaşınca harekete geçmeyi önemser. Sabır ve dayanıklılık en belirgin özellikleri olan Yükselen Akrep, çok zor şartlara ve ağır baskılara dayanabilme kabiliyetini de kazandırır.

Yükselen Akrep insan oğlu oldukça güçlü ve kararlı bir kişilik sergiler. Bu kişilerin ne düşündüklerini idrak etmek oldukça zor olsa gerek. Gizli derinlerinde muhakkak kendilerine sakladıkları bir sırları ve planları vardır. çoğu zaman bu nedenle, Yükselen Akrep insan oğlu, yanlış anlaşılırlar ve kendilerini ifade etmekte zorlanırlar. Kuvvetli bir irade ve denetim mekanizmasına sahip olan Yükselen Akrep insanı, bir çok durumda soğukkanlılığını da korumayı becerir. Su elementinden olan Akrep, aslen son derece duygusaldır. Ancak durağan niteliğin etkisiyle bu duygusallık muhteşem şekilde denetim altına alınmıştır.

Sistemin en küçük fakat çekim gücü en yüksek gezegenlerinden Pluto tarafınca yönetilen Yükselen Akrep burcu insanları da, dışarıdan farkedilmesi basit olmayan, son derece kuvvetli rezervlere sahiptir. Yükselen Akrep insanı, çok zor durumlardan, travmalardan sonrasında bile, kendini yenilemeyi ve hayata dönmeyi becerir.

Kıskançlık ve sahip olmacı tavırlar, Yükselen Akrep’in insan ilişkilerindeki en önemli özelliğidir. Yoğun duygularla yaşayan Yükselen Akrep, sevdiği insanı asla paylaşmak istemez. Bedensel hazlara ve cinselliğe de oldukça düşkündür. Tutkular ve ihtiraslar kimi vakit sevgiye ve aşka tutsak olabilmesine de neden olabilir.

Yükselen Akrep’in diğer bir özelliği de şüpheciliği ve rahat rahat ikna olamayışıdır. İtimat eksikliği ve kendini tam anlamıyla açamamak, insan ilişkilerinde problemler yaşamasının en önemli nedenidir. Yükselen Akrep insanı, siyah-beyaz görmeye yatkın olmasına rağmen, değerlendirmelerinde de çok tutarlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir